Mar-Pol | Chemia budowlana

Chemia budowlana

Prowadzimy sprzedaż różnego rodzaju środków chemicznych oraz chemii budowlanej. Posiadamy w ofercie:

  • silikony,
  • kleje uniwersalne i  specjalistyczne,
  • listwy styropianowe i wykończeniowe,
  • panele PCV,
  • narzędzia budowlane,
  • grunty,
  • pianki montażowe i wiele innych.

W swojej ofercie posiadamy również wysokiej jakości preparaty czyszczące oraz impregnaty.

Rozpuszczalnik uniwersalny

Produkt przeznaczony do farb i lakierów olejnych, nitro, renowacyjnych, chlorokauczukowych, chemoutwardzalnych, ftalowo-karbamidowych i klejów typu butapren.

rozcienczalnik-uniwersalny-aned-05-l

Rozpuszczalnik nitro

Wysokiej jakości rozpuszczalnik do rozcieńczania farb i lakierów nitro oraz do przemywania narzędzi, pędzli itp.

76

Aceton

Produkt przeznaczony do rozcieńczania wyrobów nitrocelulozowych, rozpuszczania tłuszczów, wosków, itp. oraz do mycia zabrudzonych pędzli i innych narzędzi.

50

Benzyna ekstrakcyjna

Produkt przeznaczony do farb i lakierów olejnych, ftalowych oraz asfaltowych. Ponadto jest używana do wywabiania plam.

53

Środek do usuwania zabrudzeń Szop Atlas

Przeznaczony do usuwania pozostałości po cemencie, wapnie i gipsie. Zmywa zabrudzenia użytkowe – brud, osad i plamy powstałe z minerałów zawartych w wodzie, plamy rdzy itp. Rodzaje czyszczonych powierzchni – płytki ceramiczne (glazura, terakota, gres, klinkier) i kamienne, sanitariaty, a także powierzchnie chromowane, lakierowane oraz wykonane ze stali szlachetnej i tworzyw sztucznych.

szop usuwanie zabrudzen

Preparat do odtłuszczania Emulsol

Stosuje się 2-3% roztwór (0,5l preparatu na 16-25 l wody – korzystnie ciepłej). Preparat można nanosić ręcznie (szczotka, pędzel, MOP lub szmata), natryskiem (myjki wysokociśnieniowe), metodą zanurzeniową (wanny z cyrkulacją kąpieli, myjki ultradźwiękowe). Po umyciu powierzchni korzystne jest ich spłukanie czystą wodą.

emulsol_0_5l

Czyścik do pian Tytan

Wielofunkcyjny środek do usuwania nieutwardzonych pian i klejów poliuretanowych.

czyscik-uniwersalny-do-pianki

Preparat do odtłuszczania Emulsol

Stosuje się 2-3% roztwór (0,5l preparatu na 16-25 l wody – korzystnie ciepłej). Preparat można nanosić ręcznie (szczotka, pędzel, MOP lub szmata), natryskiem (myjki wysokociśnieniowe), metodą zanurzeniową (wanny z cyrkulacją kąpieli, myjki ultradźwiękowe). Po umyciu powierzchni korzystne jest ich spłukanie czystą wodą.

emulsol_0_5l

Pilmas Kamień i rdza

Aktywny środek do usuwania osadu z kamienia, mydła, brudu i rdzy.

pilmas kamień i rdza

Pilmas Zabójca pleśni

Płynny środek na pleśń i grzyby składający się z substancji aktywnych z dodatkami stabilizującymi oraz zapachowymi.

pilmas zabójca pleśni

Soda kaustyczna/oczyszczona

Preparat do udrażniania rur kanalizacyjnych i usuwania zatorów w zapchanych zlewach. Usuwa nieprzyjemny zapach.

soda-kaustyczna-0-5kg_6217

Zmywacz do farb

Zmywacz do farb i lakierów. Przeznaczony jest do usuwania farb, starych powłok lakierniczych ( emalii, lakierów ) wyprodukowanych na bazie żywic nitrocelulozowych, winylowych, chlorokauczukowych, alkilowych, ftalowych, olejnych, silikonowych, poliuretanowych, epoksydowych i innych z powierzchni metalowych, betonowych, cementowo – wapiennych, terakoty, lastriko, szkła nieorganicznego, drewna.

BEMIXOL

Zmywacz BauLab

Preparat BAU-ZB71 przeznaczony jest do usuwania wszelkiego rodzaju nalotów i zabrudzeń powstałych w wyniku rozwoju pleśni, grzybów, glonów, alg z elementów kamiennych, podłoży wykonanych z materiałów ceramicznych (mury ceglane), betonu, kostki brukowej, gazobetonu oraz dachów wykonanych z elementów kliknierowych. Ułatwia usuwanie zabrudzeń. Po zastosowaniu preparatu zaleca się zabezpieczenie powierzchni przed ponownym rozwojem mikro- i makroorganizmów przez użycie impregnatu BAU-IKB51

zmywacz bauzb71

Fuga-Wash Eco Kerakoll

Fuga-Wash Eco, użyty jako dodatek do wody do mycia, wykazuje wysokie właściwości myjące bez jakiegokolwiek wpływu na powierzchnie ceramiczne, gresowe i z kamienia naturalnego.

01-ker18193

Fuga-Soap Eco Kerakoll

Fuga-Soap Eco zapewnia właściwości myjące odpowiednie do czyszczenia po wyspoinowaniu jak i zwykłej konserwacji, powierzchni ceramicznych, gresowych i kamiennych.

kerakoll-fuga-soap-eco-1l-06010-

Fuga-Shock Eko Kerakoll

Gotowy do użycia zmywacz do usuwania pozostałości i błyszczących śladów żywic epoksydowych.

Impregnat Delfin Atlas

Zalecany do ochrony przed typowymi zabrudzeniami użytkowymi – z olejów, tłuszczów, kawy, herbaty oraz wody. Zabezpiecza powierzchnie porowate – mogące ulegać zabrudzeniu strukturalnemu. Ułatwia utrzymanie czystości. Rodzaje zabezpieczanych podłoży – fugi cementowe, płytki o wysokiej chłonności (ceramiczne nieszkliwione, kamienne i cementowe).

delfin impregnat do płytek

Impregnat do kamienia BauLab

Impregnat BAU-IK41 przeznaczony jest do marmuru, granitu, piaskowca, wapienia, łupka, cegły klinkierowej, ozdobnych płyt betonowych, kostki brukowej. Szczególnie polecany do impregnowania miejsc na czasowe zawilgocenie. Dzięki swojej hydrofobowości impregnat BAU-IK41 zabezpiecza pokrywaną powierzchnię przed szkodliwym działaniem wilgoci w postaci wnikającej wody deszczowej. Ogranicza występowanie plam i wykwitów solnych. Dodatkowo ożywia kolor elementów impregnowanych.

impregnat bauik41

Impregnat do kamienia z zabezpieczeniem powierzchniowym

Impregnat BAU-IKB51 przeznaczony jest do piaskowca, wapienia, łupka, cegły klinkierowej, ozdobnych płyt betonowych, kostki brukowej na podjazdy, ściany, ogrodzenia.Dzięki swojej hydrofobowości oraz właściwościom zabezpieczającym impregnat BAU-IKB51 zalecany jest głównie w miejscach zacienionych oraz zawilgoconych narażonych na powstawanie wszelkiego rodzaju mikro- i makroorganizmów (glony, algi, porosty, mchy). Ogranicza występowanie plam, wykwitów solnych. Dodatkowo ożywia kolor elementów impregnowanych.

BAU-IKB51

Szkło wodne

SZKŁO WODNE przeznaczone do produkcji środków czystości, materiałów ogniotrwałych, klejenia i wybielania wyrobów w przemyśle papierniczym, a także sporządzania mas formierskich w odlewnictwie. Stosowane jest również jako dodatek uszczelniający i przyspieszający wiązanie zapraw budowlanych, a także do klejenia papieru i tektury.

szklo wodne sodowe

Akryl Sika

Do uszczelniania szczelin i pęknięć o niewielkim ruchu na podłożach takich jak beton, tynki, płyty cementowo-włókniste, cegły, bloczki, gładzie, aluminium, twarde PVC i drewno. Spoinowanie wokół okien, ram okiennych, drzwiowych, rur PVC, lekkich konstrukcji ściennych, łączeń sufitów. Sikacryl-S jest także odpowiedni do wypełniania pęknięć i rys (bez stałego oddziaływania wody).

sikacryl-s-gris-300ml

Sikafelx

Jednoskładnikowy kit uszczelniający i uniwersalny klej

sikaflex-11fc

Szybki klej montażowy Sika MaxTack

Klej kontaktowy idealny do łączenia elementów budowlanych do wewnątrz i na zewnątrz.

klej-montazowy-maxtack-sika

Posadzka żywiczna Sikafloor

Sikafloor 400 N Elastic+ jednoskładnikowa, poliuretanowa, elastyczna powłoka posadzkowa na balkony i tarasy.

sikafloor-400-n

Silikon uniwersalny Den Braven

Wszechstronny produkt stosowany do uszczelniania wszelkiego typu powierzchni oraz szczelin, także podczas drobnych przydomowych remontów. Silikon uniwersalny charakteryzuje się wysoką elastycznością i nie traci swoich właściwości pod wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki zastosowaniu polisiloksanów z octanowym systemem utwardzania silikon zapewnia wyjątkową szczelność i może być stosowany do profesjonalnych prac naprawczych oraz remontowych.

silikon-uniwersalny-den-braven-szary

Klej montażowy silny Mamut

Jednoskładnikowy, trwale elastyczny super lepki i gęsty klej na bazie MS POLIMERU (modyfikowanych silanów) do mocowania mocno obciążonych elementów w budownictwie i przemyśle

klej-montazowy-mamut-glue-high-tack-den-braven,large

Klej montażowy Den Braven

Jednoskładnikowy klej montażowy na bazie kauczuku neoprenowego, do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych w gospodarstwie domowym, budownictwie, przemyśle.

klej-montazowy-montagefix-mx-den-braven,large

Akryl lekki Den Braven

Modyfikowany, plastyczno-elastyczny kit uszczelniający na bazie wodnej dyspersji akrylowej, o natychmiastowej malowalności metodą mokro na mokro, do wypełniania wewnętrznych rys, spoin i pęknięć.

akryl-lekki-szpachlowy-fast-den-braven-bialy

Silikon neutralny Wurth

Jednoskładnikowy elastyczny uszczelniacz, utwardzający się pod wpływem wilgoci atmosferycznej, przeznaczony do uszczelniania i spoinowania złączy oraz zabezpieczania przed wilgocią.

silikon neutralny

Klej i szczeliwo Wurth

Przezroczyste, uniwersalne i elastyczne szczeliwo klejące do celów budowlanych.

klej i szczewliwo wurth

Fola w płynie Anser

Preparat przeznaczony jest do hydroizolacyjnego zabezpieczania różnych podłoży budowlanych, wewnątrz i na zewnątrz budynków, dzięki czemu eliminuje się niekorzystne oddziaływanie wody, mogące przy długotrwałym występowaniu powodować rozwój na tych podłożach grzybów i bakterii a także przyczyniać się do ich trwałego osłabienia, a w konsekwencji często do osłabienia elementów konstrukcyjnych budowli.

Klej do butów Pilmas

Klej obuwniczy jest roztworem poliuretanu, żywic syntetycznych i środków modyfikujących w mieszaninie rozpuszczalników organicznych.

Klej butapren

Jest klejem jednoskładnikowym, stanowiącym roztwór kauczuków syntetycznych i dodatków modyfikujących w mieszaninie rozpuszczalników organicznych.

butapren

Szpachla do drewna Vidaron

Wysokiej jakości akrylowa szpachla do drewna. Zawiera terpentynę, która decyduje o bardzo dobrej przyczepności masy szpachlowej do drewna, a specjalnie przygotowana mączka kwarcowa nadaje jej odpowiednią twardość i ułatwia dalszą obróbkę. Nie pęka podczas wysychania, łatwo się szlifuje i poleruje.

Vidaron_szpachla

Piana montażowa Sika

Jednoskładnikowa multipozycyjna piana montażowa w aerozolu

sika-boom-s

Piana pistoletowa Sika

Jednoskładnikowa pistoletowa piana montażowa

piana-montazowa-boom-g-sika

Klej montażowy Tytan

Klej kontaktowy przeznaczony do prac montażowych i wykończeniowych. Odznacza się szybkim chwytem początkowym i zwiększoną wytrzymałością połączeń.

klej-montazowy-sbs

Piana montażowa Boramax

Profesjonalna jednoskładnikowa wężykowa piana poliuretanowa o nowej formule przeznaczona do montażu stolarki otworowej drewnianej, PCV oraz aluminium. To piana szybkoschnąca z bardzo krótkim czasem wstępnego utwardzenia. Pianka charakteryzuje się także dużą siłą wiązania, bardzo dobrze uszczelnia, wygłusza, izoluje i klei.

bormax

Silikon sanitarny Atlas

Silikon przeznaczony do wewnątrz i na zewnątrz budynków, do łazienek, kuchni, łaźni, pralni, korytarzy, na schody, tarasy, balkony i elewacje. Zalecany do uszczelniania krawędzi styku okładziny i wyposażenia pomieszczenia, wykonywania spoin dylatacyjnych.

silikon sanitarny silton s